Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Tolerancja to takie samotne słowo. Często występujące w pakiecie zachowań "na pokaz", niestety bez pokrycia w praktyce... Przekonujemy się o tym w momencie, gdy niespodziewanie wypływa z nas nietolerancyjna gafa, która oblewa nas rumieńcem wstydu, przypominając o deklarowanej przez nas gotowości do poszanowania cudzych poglądów, wierzeń, upodobań, jak i uznania dla różnorodności kultur na świecie.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji
czytaj więcej

2 października 2018r. uczniowie kl. Vi i VII wzięli udział w Projekcie "Sto na Sto!". Projekt "Sto na Sto!" realizowany jest od września br. we współpracy z Fundacją BGK - będącej Partnerem Strategicznym Projektu - z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W okresie od września do listopada 2018r. Kajetan Rajski, redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci" odbędzie sto lekcji w stu wybranych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, podczas których przy użyciu środków multimedialnych przedstawi losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, szczególnie rtm. Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny "Inki", stawiając ich za wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Opowie również o nacechowanym patriotyzmem wychowaniu w latach II Rzeczypospolitej, co przyniosło Polsce wielu bohaterów lat konspiracji wojennej (wspomnienie o "Rudym", "Alku", "Zośce") i powojennego podziemia niepodległościowego.

Projekt
czytaj więcej
  • Mobilne Planetarium

26 września naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego, zrobionego na potrzeby wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych. Młodsi uczniowie i przedszkolaki odbyły podróż po kosmosie rakietą kosmiczną odwiedzając planety i obserwując pzrestrzeń kosmiczną.Starsi uczniowie zobaczyli film o badaniu księżyca. Niezwykła, niespotykana dotąd forma przekazu zainteresowała uczniów i pozwoliła poszerzyć wiedzę.

W dniach 22,23,24 sierpnia 2018r. w naszej szkole odbywały się warsztaty z robotyki „Mini robotyka dla małego i dużego smyka” realizowane w ramach projektu „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”.
czytaj więcej
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 3 września 2018r. (poniedziałek). Msza święta o godz.9.oo
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl