Dzień Ziemi 2017

Jesteś tu: » Strona startowa » Dzień Ziemi 2017

Dzień Ziemi 2017

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Łętkowicach odbyły się pod hasłem „Jak rozweselić Ziemię?”

Pierwszym punktem programu była scenka tematyczna przygotowana przez uczniów klasy III. Przekazali oni, w ciekawy i humorystyczny sposób, swoim koleżankom i kolegom w jaki sposób należy dbać o środowisko oraz żyć ekologicznie i modnie.

Następnie odbył się Quiz ekologiczny. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i rywalizowali o tytuł Mistrzów ekologii odpowiadając na pytania i biorąc udział w licznych zadaniach. Dowiedzieliśmy się „co w trawie piszczy” i „gdzie raki zimują”J A na poważnie – utrwaliliśmy wiedzę z zakresu ochrony środowiska, postaw proekologicznych oraz fauny i flory. Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na nagrody, którymi były drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!